Podpora

Novinky a nejen to můžete mít z první ruky na Facebooku Etřídnice.

Nevíte si s něčím rady? Manuál vám pomůže

Stáhnout PDF (aktualizováno 21. 4. 2021)

Je klasický manuál příliš dlouhý nebo nudný? V tom případě vám lépe poslouží tyto video návody

Kliknutím na odkaz spustíte video.

Etřídnice se neustále vyvíjí a aktualizuje. Co se zlepšilo naposledy?

Zobrazit poslední aktualizace

Na co se nejčastěji ptáte?

Může Etřídnice kompletně nahradit klasickou třídní knihu i žákovskou? Nemusíme vedle toho vést i papírovou verzi?

Etřídnice zcela nahrazuje papírovou třídní knihu i žákovskou knížku. Moduly zastanou všechny funkce klasických třídnic i žákovských a navíc přidají další výhody.

Máme možnost si tento systém vyzkoušet před tím, než jej nasadíme „naostro“?

Ano. Pokud máte zájem si Etřídnici vyzkoušet, pošlete e-mail na etridnice@just4web.cz a my vám vygenerujeme přístupové údaje do systému. Ten si budete moci bezplatně vyzkoušet.

Je možné do Etřídnice importovat data z jiných informačních systému pro školství?

Ano, do Etřídnice můžeme importovat data ze souborů MS Excelu (*.csv). A vzhledem k tomu, že Excel používáme všichni a že většina systémů je do jeho tabulek schopna exportovat, je kompatibilita zaručena.

Jsou data, která do Etřídnice uložím, v bezpečí?

Jistě! Data jsou uložena na server poskytovatele registrovaného u Úřadu pro ochranu osobních údajů a přistupuje se k nim přes protokol HTTPS využívající šifrování pomocí SSL. Do systému a k datům se dostanou pouze autorizované osoby – tedy lidé, kteří MOHOU systém používat.

Neztratím data při živelné pohromě, například kdyby ve škole hořelo?

Data se nachází na serveru poskytovatele registrovaného u Úřadu pro ochranu osobních údajů, nejsou tedy uložena u vás ve škole. Takže o ně při pohromě nepřijdete, s Etřídnicí můžete pracovat odkudkoliv.

Jde rozvrh umístit na webové stránky? Jsou tam vidět také změny v rozvrhu?

Ano, rozvrh lze zveřejnit i na webových stránkách. Ve zveřejněném rozvrhu se promítají všechny provedené změny. Nahlížet můžeme na rozvrhy jednotlivých tříd, učitelů i učeben.

Musím před začátkem nového školního roku všechno vkládat znovu?

Nemusíte. Třídy ze starého školního roku se převedou do nového. Žáci například ze 4. třídy se převedou do 5. a podobně. Následně se dají libovolně upravit, například přidat do třídy nové žáky, nebo změnit třídního učitele tak, aby ve starém školním roce zůstalo vše beze změn. Nově vkládat je nutné pouze první třídy.

Můžu se po převedení na nový školní rok dostat zpět do těch předchozích?

Ano, v nastavení se můžete přepnout do libovolného školního roku a poté zase zpět do aktuálního.

Může rodič Etřídnici využít k omlouvání žáka?

Ano, Etřídnice obsahuje rodičovský přístup, ze kterého mohou poslat do školy jakékoliv zprávy, včetně omluvenek.

Nedá se absence zneužít? Například zadat větší absenci, než jaký je vůbec počet hodin v daný den?

Jednotlivé moduly v Etřídnici jsou spolu propojeny. Nemůžete tedy zadat absenci do hodiny, která není zapsaná v třídní knize.

Mgr. Ivana Stará
Ředitelka základní školy v Zruči nad Sázavou

Etřídnice je velmi efektivní nástroj informačního systému školy v oblasti komunikace škola x rodič. Díky ní rodič získává aktuální informace o výsledcích vzdělávání a výchovy svého dítěte. Přístup do Etřídnice je umístěn na webových stránkách naší školy, pohodlně se lze to do tohoto systému přihlásit všude. Používání elektronické žákovské knížky je jednoduché jak pro rodiče, tak pro učitele, kteří s ní pracují. Vedení školy má díky tomuto systému zároveň vynikající možnost průběžné kontroly prospěchu žáků po celý školní rok, pro školu s více jak 400 žáky je to velká výhoda proti papírové podobě žákovské knížky.

Mgr. Jana Basařová
Ředitelka v základní škole v Dolních Beřkovicích

Dobrý den, s Etřídnicí jsme spokojeni. Využíváme ji od 5. do 9. ročníku. Ze strany učitelů ani rodičů jsem nezaznamenala žádnou negativní reakci. Dle mého názoru je systém pro všechny zúčastněné lehce ovladatelný. Já, jako ředitelka, spatřuji výhodu v transparentnosti a jednoduché kontrole údajů.