Podpora

Novinky a nejen to můžete mít z první ruky na Facebooku Etřídnice.

Nevíte si s něčím rady? Manuál vám pomůže

Stáhnout PDF (aktualizováno 21. 4. 2021)

Je klasický manuál příliš dlouhý nebo nudný? V tom případě vám lépe poslouží tyto video návody

Kliknutím na odkaz spustíte video.

Etřídnice se neustále vyvíjí a aktualizuje. Co se zlepšilo naposledy?

Zobrazit poslední aktualizace

Na co se nejčastěji ptáte?

Může Etřídnice kompletně nahradit klasickou třídní knihu i žákovskou? Nemusíme vedle toho vést i papírovou verzi?

Etřídnice zcela nahrazuje papírovou třídní knihu i žákovskou knížku. Moduly zastanou všechny funkce klasických třídnic i žákovských a navíc přidají další výhody.

Máme možnost si tento systém vyzkoušet před tím, než jej nasadíme „naostro“?

Ano. Pokud máte zájem si Etřídnici vyzkoušet, pošlete e-mail na etridnice@just4web.cz a my vám vygenerujeme přístupové údaje do systému. Ten si budete moci bezplatně vyzkoušet.

Je možné do Etřídnice importovat data z jiných informačních systému pro školství?

Ano, do Etřídnice můžeme importovat data ze souborů MS Excelu (*.csv). A vzhledem k tomu, že Excel používáme všichni a že většina systémů je do jeho tabulek schopna exportovat, je kompatibilita zaručena.

Jsou data, která do Etřídnice uložím, v bezpečí?

Jistě! Data jsou uložena na server poskytovatele registrovaného u Úřadu pro ochranu osobních údajů a přistupuje se k nim přes protokol HTTPS využívající šifrování pomocí SSL. Do systému a k datům se dostanou pouze autorizované osoby – tedy lidé, kteří MOHOU systém používat.

Neztratím data při živelné pohromě, například kdyby ve škole hořelo?

Data se nachází na serveru poskytovatele registrovaného u Úřadu pro ochranu osobních údajů, nejsou tedy uložena u vás ve škole. Takže o ně při pohromě nepřijdete, s Etřídnicí můžete pracovat odkudkoliv.

Jde rozvrh umístit na webové stránky? Jsou tam vidět také změny v rozvrhu?

Ano, rozvrh lze zveřejnit i na webových stránkách. Ve zveřejněném rozvrhu se promítají všechny provedené změny. Nahlížet můžeme na rozvrhy jednotlivých tříd, učitelů i učeben.

Musím před začátkem nového školního roku všechno vkládat znovu?

Nemusíte. Třídy ze starého školního roku se převedou do nového. Žáci například ze 4. třídy se převedou do 5. a podobně. Následně se dají libovolně upravit, například přidat do třídy nové žáky, nebo změnit třídního učitele tak, aby ve starém školním roce zůstalo vše beze změn. Nově vkládat je nutné pouze první třídy.

Můžu se po převedení na nový školní rok dostat zpět do těch předchozích?

Ano, v nastavení se můžete přepnout do libovolného školního roku a poté zase zpět do aktuálního.

Může rodič Etřídnici využít k omlouvání žáka?

Ano, Etřídnice obsahuje rodičovský přístup, ze kterého mohou poslat do školy jakékoliv zprávy, včetně omluvenek.

Nedá se absence zneužít? Například zadat větší absenci, než jaký je vůbec počet hodin v daný den?

Jednotlivé moduly v Etřídnici jsou spolu propojeny. Nemůžete tedy zadat absenci do hodiny, která není zapsaná v třídní knize.

Mgr. Ivana Chramostová
Ředitelka základní škola v Opavě

Dovolte mi, abych poděkovala Vaší společnosti za realizaci a provoz elektronické žákovské knížky a elektronické třídní knihy. Vaše služby a aktivní spolupráce umožňují rodičům našich žáků být pravidelně a bezprostředně informováni o prospěchu a chování jejich dětí, pedagogům pak Etřídnice ušetří mnohé dřívější papírování. Jsou drobnosti, které bychom rádi uvítali, jako je v Etřídnici poznámkový list k záznamu Poučení o bezpečnosti a chování na akcích školy nebo při mimoškolní činnosti. Nicméně nám Váš produkt velmi pomáhá při práci a stal se významným pomocníkem v naší práci. Děkuji za dosavadní spolupráci.

Vít Janda
Ředitel základní školy v Kobylí

Etřídnice se nám osvědčila, jsou spokojení i rodiče, i když my zatím využíváme jenom žákovskou knížku. Ale informovanost rodičů i komunikace mezi nimi a školou se zlepšila. Odpadla různá přepisování známek dětmi, účelové zapomínání žákovské, rodiče mají informace k dispozici přehledněji.