O Etřídnici

Etřídnice je jednoduchý a stabilní školský informační systém, díky kterému máte vše od třídnic přes žákovské knížky, rozvrhy, deníky praxe až po matriku pod palcem. Etřídnice pomáhá zefektivnit vedení školní agendy již 7 let a v této době ji využívá 163 spokojených škol.

Oceníte její přehlednost a jednoduché ovládání, díky kterému zvládne práci s Etřídnicí každý. Zlepší komunikaci mezi školou a rodiči, jelikož z elektronické žákovské knížky můžete posílat například sdělení o školních aktivitách, rodiče zas mohou takto omlouvat své ratolesti. Maminky i tatínkové jsou okamžitě informováni o docházce a prospěchu svých dětí.

Z jakých modulů se Etřídnice skládá?

Elektronická třídní kniha

Nikoho nepřekvapí, že do elektronické třídní knihy zapisujete všechny údaje jako do papírové třídní knihy. Tento modul za vás ale kromě toho spočítá omluvené i neomluvené absence a další data, tím si ušetříte čas a zjednodušíte práci. Rodiče uvítají, že mohou snadno kontrolovat docházku svých dětí. Navíc si mohou nastavit zasílání informací o absenci na svůj e-mail. Více.
 

Ukázka třídní knihy

Elektronická žákovská knížka

Také elektronická žákovská knížka plní účely, jaké od klasické žákovské knížky čekáte. Rodiče hned vidí hodnocení svého potomka, které může chodit i na jejich e-mail, pokud si to nastaví. V tomto modulu mohou posílat zprávy jak učitelé rodičům, tak i rodiče do školy. Zlepší se tak komunikace. Škola tuto funkci využije například k informování o školních aktivitách, rodiče třeba k omlouvání žáků. Více.
 

Ukázka žákovské knížky

Elektronický deník praxe

Deník evidence odborného výcviku využijí školy, které provozují odbornou praxi. Učitelé snadno vyplní obsah učiva, docházku, prospěch a plnění plánu. Všechny přehledy se dají vytisknout například pro archivaci. Rodiče okamžitě vidí známky a absenci svých ratolestí, mohou si také nechat tyto informace z praxe zasílat na svůj e-mail. Více.
 

Ukázka deníku praxe

Rozvrh hodin

Nový školní rok s sebou přináší tvorbu rozvrhu. Tento modul pomáhá vytvořit rozvrh automaticky podle zadaných kritérií a pohlídá, aby nedošlo ke kolizím. Tím ušetří spoustu práce a času nejen rozvrhářům, ale i studentům a učitelům, jelikož se rozvrh generuje tak, aby byl ideální pro všechny. Čím větší má škola počet studentů, tím více ocení tento modul. Více.
 

Ukázka rozvrhu hodin

Evidence školní matriky

Kromě tvorby rozvrhu nový školní rok znamená také sběr dat do školní matriky. Díky tomuto modulu je evidence studentů jednoduchá a přehledná, stejně jako celá Etřídnice. Navíc díky hromadným úpravám údajů ušetříte desítky hodin času. Tento modul z údajů školní matriky vytvoří XML soubor, který se posílá na MŠMT při podzimním a jarním sběru dat. Více.
 

Ukázka evidence školní matriky

Vysvědčení

S koncem každého pololetí přichází rozdávání vysvědčení. Než ho ale žák dostane do ruky, předchází tomu hromada práce. Tento modul ji zefektivňuje tak, aby z hromady zbyla jen malá kupička. Známky i absence se žákům díky provázanosti s ostatními moduly vypíší samy, obecné údaje vyplníte celým třídám najednou. Modul rozlišuje typy vysvědčení pro základní i střední školy. Více.
 

Ukázka vysvědčení

To je všechno?

Prozatím. Etřídnice se ovšem neustále vyvíjí a aktualizuje. Naslouchá poznatkům škol z praxe a podle nich vylepšuje své funkce a přidává nové. Vedení školní agendy se díky tomu postupně stává čím dál efektivnější.

Webové stránky školy

A ještě něco. V dnešní internetové době je také velmi důležitá webová prezentace. I školy potřebují kvalitní internetové stránky, které jsou zdrojem informací a zároveň užitečným pomocníkem.

Právě od toho tu jsou webové stránky školy. Stojí na redakčním systému vytvořeném přímo pro školy, který má ojedinělé funkce jako jídelnu, nástěnky tříd, studentský přístup nebo e-podatelnu a další. Navíc je celý web propojený s Etřídnicí, takže máte všechno tohle včetně známek, absencí či rozvrhu přehledně na jednom místě. Skvělé, že? Více.

Ukázka školních webů

Vyzkoušejte si Etřídnici zdarma

Váháte, jestli je Etřídnice ta pravá? Zda splní všechny vaše požadavky? Máme pro vás řešení. Vyzkoušejte ji na určitou dobu zdarma a sami zjistěte, co dokáže.


Přidáno 9. 9. 2015, autor: Pavel Just

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru